Modny i wygodny salon

Bez względu na to, jaką przestrzeń mamy do dyspozycji, zawsze chcemy ją wykorzystać jak najlepiej. Niezależnie od tego czy nasz salon jest duży czy mały, jego aranżacja może stać się prawdziwym wyzwaniem. Warto więc rozplanować każdy, nawet najdrobniejszy, szczegół i wybrać meble, które będą idealnie dopasowane do możliwości wnętrza oraz charakteru jego domowników. Funkcjonalność jest w modzie, wykorzystajmy ją więc przy tworzeniu wyjątkowego salonu.

Większy metraż – więcej możliwości

Salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu, dlatego powinien być zaaranżowany w taki sposób, byśmy czuli się w nim komfortowo. Dysponując dużą powierzchnią możemy stworzyć miejsce, które będzie strefą odpoczynku i relaksu, a także miejscem towarzyskich spotkań. Umiejętne wykorzystanie przestrzeni nie jest łatwe, jednak przy dobrym projekcie i odrobinie wyobraźni piękny salon znajduje się na wyciągnięcie ręki. Aby pokój dzienny pozostał przestronny należy odpowiednio dopasować rozstawienie mebli do jego kształtu oraz zadbać o porządek. Nawet duże pomieszczenie można nieświadomie pomniejszyć, np. poprzez wstawienie do niego zbyt dużej liczby mebli.

Dysponując większym metrażem możemy pozwolić sobie na wydzielenie jadalni z dużym stołem i krzesłami, a dodatkowo dla komfortowego wypoczynku wstawić sofę z fotelami. W salonie dobrze sprawdzą się także regały w różnej wielkości, które uporządkują przestrzeń.

– Regały wykonane na wymiar nadają wnętrzu harmonii. Można umieścić je w dowolnym miejscu pokoju, dopasować do każdego centymetra, nawet w przypadku różnicy w głębokości ścian. Do wyboru mamy pełny regał z zabudowanym tyłem lub lekką wersję ażurową, co pozwala nam kreatywnie aranżować przestrzeń pokoju. Do tego zyskujemy możliwość wybrania koloru mebla z bogatej palety barw, dopasowując go do charakteru wnętrza. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest stworzenie jednego większego regału, który powstanie z kilku modułów o różnej wielkości. Przy odpowiednim połączeniu ich ze sobą może z tego powstać ciekawa kompozycja aranżacyjna – mówi Monika Szczęsny, projektantka mebli firmy Komandor.

Mniejszy salon – ważny każdy centymetr

Aranżacja pokoju dziennego o niewielkim metrażu często wymaga kompromisów. Jeżeli jednak dobrze obmyślimy jak zagospodarować całą powierzchnię i wykorzystamy funkcjonalne meble, salon będzie wyglądał na większy, niż jest w rzeczywistości. Kierujmy się zasadą – im mniej tym lepiej, co pozwoli zaoszczędzić wiele miejsca i uporządkować pomieszczenie. W zagospodarowaniu przestrzeni pomocna jest nieduża szafa wnękowa idealnie dopasowana do kątów i ścian mieszkania. Dzięki niej wykorzystamy każdy centymetr i zagospodarujemy każdy kąt.

– Wyrazisty akcent w pomieszczeniu dziennym może stanowić szafa z ciekawym frontem. Dopasować można do niej mniejsze szafki lub komody w tej samej stylistyce. Aby w salonie nie dominowała szafa na całej powierzchni ściany, dobrym pomysłem będzie jej przedłużenie w formie regałów i półek, które nadadzą wnętrzu przestronności – podkreśla Monika Szczęsny, projektantka mebli firmy Komandor.

Jeżeli chcemy optycznie powiększyć salon, pomogą nam w tym lustrzane drzwi szafy, czy szklane drzwiczki regału, które sprawią, że salon nie tylko będzie lepiej oświetlony, ale stanie się też większy, przynajmniej optycznie dla oka.

Dodatki nadadzą charakteru

Wnętrze domu jest w dużym stopniu powiązane z naszą osobowością, dlatego dobór kolorów i wyposażenia, powinniśmy dopasować do siebie i innych domowników. Akcesoria w intensywnym i ciepłym kolorze tchną w stary salon nowe życie i ożywią wnętrze. Wzorzyste poduszki, koce, wazony, świeczniki i wszelkie inne dodatki nadadzą pomieszczeniu charakteru. Kolorowe książki i oryginalne rzeźby odpowiednio wyeksponowane świetnie sprawdzą się w roli ozdobników salonu. Doskonałym pomysłem na zapełnienie przestrzeni na ścianach są zdjęcia w wielobarwnych ramkach, które tworzą domowy klimat w pomieszczeniu. Dopełnieniem aranżacji mogą być również unikalne obrazy, np. od młodych, niszowych artystów, które sprawią, że salon stanie się wyjątkowy. Nie zapominajmy jednak, że dom jest miejscem, w którym mamy czuć się komfortowo, dlatego nic na siłę, dostosujmy wybór dodatków do swoich potrzeb. Ważne by salon był miejscem, do którego zawsze będziemy chętnie wracać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *