Wiosenne porządki oddajemy w ręce fachowców

Pierwsze oznaki wiosny spowodowały, znaczny wzrost zapytań o informacje na temat usług ogrodniczych, sprzętu, roślin czy upraw w wyszukiwarce lokalnej. W miesiącu lutym odnotowano aż 106% – owy wzrost poszukiwań tego typu informacji.

Jak pokazują statystyki wyjątkowo łagodna zima sprawiła, że szybciej, niż przed rokiem zabraliśmy się za porządki w ogrodach i działkach oraz coraz częściej poszukujemy informacji na ten temat w Internecie. Według danych wyszukiwarki lokalnej najczęściej szukamy pomocy specjalistów znajdujących się w okolicy.

Według badania przeprowadzonego w 2012 r. przez brytyjską firmę badawczą, na zlecenie firmy Bosch wśród właścicieli ogrodów w 8 krajach Unii Europejskiej, w tym również Polski wynika, że najważniejszym źródłem informacji i inspiracji dla polskich ogrodników jest Internet. Większość ankietowanych szuka inspiracji dla swojego ogrodu na specjalistycznych portalach ogrodniczych, forach internetowych oraz blogach.

Zakres usług ogrodniczych, jaki możemy zamówić jest bardzo zróżnicowany, od podstawowych jak grabienie i zamiatanie, po kompleksowe usługi z użyciem nowoczesnych maszyn, takie jak: czyszczenie chodników, konserwacja mebli ogrodowych, tarasów, podjazdów i ścieżek, przygotowywanie oczek wodnych, pielęgnacja roślin i poprawianie jakości gleby.

„Sezon ogrodniczy wydaje się być rozpoczęty. Widać, że właściciele ogrodów, działkowcy przygotowują się, albo już rozpoczęli pierwsze prace. Coraz modniejsze staje się jednocześnie korzystanie z usług profesjonalistów, którzy zajmą się naszym ogrodem, zaprojektują jego wygląd albo zwyczajnie pomogą w jego pielęgnacji. Duże znaczenie ma dostępność takiej firmy i jej lokalizacja, najlepiej jeśli ekipa usługowa znajduje się w naszej okolicy i w każdej chwili może pomóc. To tłumaczy rosnącą liczbę zapytań w Panoramie Firm, w której znajdziemy lokalne firmy oferujące swoje usługi”- wyjaśnia Adrian Hinc, Kierownik Produktu Internetowego w Eniro Polska.

Najczęściej wyszukiwane usługi ogrodnicze to: doradztwo i sadzenie roślin, instalacja systemów automatycznego nawadniania, pielęgnacja trawnika, budowa oczek wodnych i palenisk grillowych, kompleksowa aranżacja ogrodu oraz wykładanie materiałów do ściółkowania (np. kora, żwir).

Oszczędność czasu, wygoda oraz rosnąca dostępność specjalistycznych usług sprawiła, że coraz częściej sięgamy po pomoc profesjonalistów, również w dziedzinie ogrodnictwa, poszukując informacji w lokalnych wyszukiwarkach

One thought on “Wiosenne porządki oddajemy w ręce fachowców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *