Dlaczego warto budować domy jednopiętrowe?

Po co budować jednopiętrowy dom? Mówiąc najprościej, jednopoziomowe projekty domów mają niesamowitą wartość odsprzedaży, są przyjazne dla rodziny oraz łatwo rosną wraz z rodziną i stylem życia! Przyjrzyjmy się bardzo pożądanym zaletom jednopiętrowego projektu domu.

Wysokie sufity

Wysokie sufity dodają klasy każdemu pomieszczeniu. Pozwalają również na dodatkowe okna, a tym samym zapewniają naturalne światło do Twojej przestrzeni. Jeśli zastanawiasz się nad projektem domu jednopiętrowego, z przyjemnością dowiesz się, że mogą one oferować wysokie, katedralne i sklepione sufity.

Wsparcie osób z ograniczoną mobilnością

Domy jednopoziomowe mają znacznie bardziej przyjazny układ dla osób o ograniczonej mobilności niż domy wielopoziomowe. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą, która korzysta teraz z wózka inwalidzkiego, czy chcesz zaplanować to z wyprzedzeniem, to kiedy będziesz potrzebować uniwersalnego projektu jednopiętrowego domu to właśnie on zapewni ci takie możliwości i udogodnienia. Co więcej, rosnąca popularność projektów domów parterowych oznacza, że wiele projektów jest już dostępnych i nie ma potrzeby wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji.

Wsparcie dla zmiennego stylu życia

Zmiana jest nieunikniona, więc budując jednopiętrowy dom przygotuj się na ciągle zmieniającą się rodzinę i styl życia,. Bez względu na dom, który zbudujesz, musisz wziąć pod uwagę ściany nośne. Usuwanie ścian i przebudowa jest znacznie bardziej przystępna cenowo w domach parterowych niż piętrowych. Co więcej, możesz znacznie łatwiej dodać świetliki – więc wpuść światło!

Rynek domów przyjaznych rodzinie jest zdumiewający. Podobnie jest z pragnieniem posiadania jednopiętrowego domu. Tak więc niezależnie od tego, czy masz teraz rodzinę w domu, czy też tylko mądrze rozważasz wartość odsprzedaży, jednopiętrowy dom to mądry wybór. Przyjazny dzieciom i rodzicom, jeden poziom pozwala rodzicom mieć oko na najmłodszych. Dodatkowo, dzięki projektowi domu parterowego z dzieloną sypialnią, rodzice mogą zachować tak potrzebną prywatność.

Drobiazgi robią różnicę

To małe rzeczy w życiu sprawiają, że każdy dzień jest trochę lepszy. Dużym plusem jest to, że domy parterowe mają pralnię na głównym poziomie. Weź pod uwagę fakt, że już nigdy nie będziesz musiał wnosić odkurzacza po schodach. Co powiesz na to, że nigdy nie usłyszysz swoich ciężkich dzieciaków nad głową? To naprawdę sprowadza się do drobiazgów – one robią różnicę!

A co z minusami

Dobra, więc nic nie jest idealne. Spójrzmy prawdzie w oczy i zwróćmy uwagę na wady budowania jednopiętrowego domu.

Budując dom o dowolnej wielkości trzeba pamiętać: jedna kondygnacja jest bardziej kosztowna. Nie da się uniknąć dodatkowych kosztów dachu i fundamentów, podczas gdy do budowy potrzebna jest podobna ilość materiałów. Ponadto, jeśli liczysz na widoki, dwupiętrowy projekt jest prawdopodobnie lepszą opcją. Co więcej, możemy tu dużo mówić na temat wyraźnego oddzielenia przestrzeni życiowej od sypialni.

Co zatem wybrać? Wszystko zależeć będzie od preferencji i tego czy posiadamy liczną rodzinę. Te 2 czynniki potrafią bardzo zdeterminować wybór swojego idealnego projektu domu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *