Karnisze metalowe to ostatnio bardzo modne i popularne rozwiązanie w polskich domach. Nic dziwnego – ten rodzaj karnisza ma wiele zalet. Jakich? Dlaczego warto przemyśleć jego zakup i zainstalowanie go w swoim domu? Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł przekona Cię do karniszów metalowych. Zapraszamy do lektury!
Są trwałe i mocne
Karnisze z metalu są bardzo trwałym i wytrzymałym produktem. Dzięki temu bez problemu można na nich zawieszać nawet bardzo ciężkie, grube zasłony w typie całkowicie zaciemniających. Jeśli zależy Ci z kolei na jednoczesnym zamontowaniu zasłon i firan, postaw na tzw. podwójne karnisze metalowe. W ten sposób unikasz ryzyka wygięcia, uszkodzenia czy zawalenia karnisza.
Prezentują się stylowo i designersko
Karnisze metalowe bez wątpienia nadają wnętrzom elegancki, trochę surowy i tajemniczy charakter. Są bardzo stylowe i mimo swojego niewielkiego rozmiaru wyróżniają się na tle całej aranżacji okiennej. Są dowodem na to, że domownik dba o design nawet najmniejszych szczegółów w swoim domu i zna się na rzeczy!
Są proste w montażu
Montaż karniszy metalowych jest na tyle prosty, że można go bez problemu samodzielnie wykonać. Można go przeprowadzić do ściany, do sufitu lub rozporowo – wedle uznania. W tym celu warto rozważyć wsparcie się wspornikami (ich rodzaj jest zależny od sposobu montażu).
Są łatwe w utrzymaniu w czystości
Aby wyczyścić karnisz metalowy, nie trzeba w tym celu stosować żadnych specjalnych preparatów. W zupełności wystarczy wilgotna ściereczka i płyn do mycia naczyń. Dzięki galwanizowanej powierzchni brud nie wżera się, a eliminacja kurzu jest kwestią błyskawiczną.
Pasują do wielu wnętrz
Karnisze metalowe występują w wielu kolorach (złoto, srebro, mosiądz i wiele innych). Z tego względu możesz dopasować je do wielu pomieszczeń – np. w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, jak również barokowym czy skandynawskim. Tak, jak wolisz!
Można je dostosować do swoich potrzeb
Do karniszy metalowych można dokupić końcówki w różnych kształtach i wielkościach, dzięki czemu bardzo prosto dopasujesz je do swoich wymagań estetycznych i technicznych. Co więcej, końcówki nie są przytwierdzane na stałe i łatwo można je wymienić na inne.