Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Hydronylonie

Hydronylon to innowacyjna formuła dbająca o prawidłowy wygląd oraz funkcjonowanie każdego dachu. Została opracowana przez polską firmę Proof Tech. Czym tak naprawdę jest? W jakich sytuacjach warto jej użyć? Co jeszcze powinieneś wiedzieć o Hydronylonie? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do czytania!

Co to jest Hydronylon?

Hydronylon to płynna membrana, która charakteryzuje się mnogością zalet. Posiada lekką powłokę (2,3 kg / m2), jest ekologiczna, bo stworzona na bazie wody, cechuje się wysoką odpornością na działanie UV oraz 2,2 mm grubości powłoki z pełnym zbrojeniem. Docenisz jej wszechstronne działanie, które uratuje Cię w niejednej kryzysowej sytuacji. Aby ją użyć, nie musisz zrywać poprzednich, zniszczonych pokryć dachowych – wystarczy nałożenie na te obecne. Występuje w kilku pojemnościach, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb – wiadra o pojemności 1 kg, 5 kg, a nawet 25 kg.

Do jakich pokryć dachowych można używać Hydronylonu?

  • dachy z papy,
  • dachy z blachy,
  • membrany dachowe,
  • dachy z pianki poliuretanowej,
  • inne pokrycia dachowe.

Do czego nada się Hydronylon?

Hydronylon znakomicie sprawdzi się w przypadku:

  • naprawy dachów,
  • renowacji dachów,
  • konserwacji dachów,
  • uszczelniania dachów.

Jak przygotować podłoże do zastosowania Hydronylonu?

Aby nałożyć preparat Hydronylon, należy odpowiednio wcześniej przygotować wybraną powierzchnię. Po pierwsze trzeba ją wyczyścić za pomocą wody pod odpowiednim ciśnieniem. Następnie należy usunąć wszelkie stare, zniszczone powłoki malarskie, jak również miejsca pokryte korozją. Na końcu warto zabezpieczyć przestrzenie newralgiczne (połączenia materiałów o różnych cechach), w tym celu stosując odpowiednie materiały uzupełniające.

Co jeszcze warto wiedzieć o Hydronylonie?

Użycie Hydronylonu może być stosowane jako zamiennik całkowitych renowacji albo nawet wymiany pokryć dachowych. Ponadto ten preparat można używać zarówno na całej powierzchni dachu, jak i na jakiejś jego części – w zależności od potrzeb i wymagań. Hydronylon nakłada się pędzlem, wałkiem, natryskiem – również to zależy od specyfiki dachu. Znakomicie sprawdzi się w przypadku dachów o nieregularnym kształcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *