Pozytywne strony zamieszkania w Baninie

To, jakie miejsce do życia ostatecznie wybierzemy, zależne jest od szeregu kwestii, z której każda przekłada się pośrednio i bezpośrednio na naszą wygodę. Często w tej kategorii myśli się o większych miastach, oferujących przecież „więcej”, niż mniejsze miejscowości. Może warto jednak zredefiniować swoje poglądy i zdecydować się na bardziej kameralne tereny jak Banino?

Gdzie znajduje się Banino?

Jest to miasto znajdujące się kilkanaście kilometrów na zachód od Gdańska, blisko tamtejszego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Z powodu bliskości z miastem Neptuna, tworzy się tam coraz więcej inwestycji mieszkalnych. Dlatego Banino dynamicznie rozwija swoją infrastrukturę, co nie pozostaje bez znaczenia na temat powstawania udogodnień. Mowa oczywiście o szkołach, sklepach usługowych i punktach przeznaczonych do rozrywki.

A co z dojeżdżaniem do pracy?

Osoby rozważające zakup domu w Baninie, a pracujące Gdańsku z pewnością zastanawiają się nad tym, czy będą oni mogli szybko i bezpiecznie dotrzeć do swoich firm? Jak najbardziej, co więcej, aby dostać się z Banina do centrum Gdańska, wystarczy mniej więcej pół godziny. Dla niektórych może to być co prawda dużo, jednak trzeba mieć w pamięci liczne i intensywne korki na trójmiejskich drogach i to nawet mieszkając w samym mieście, nie tylko na obrzeżach. Zatem porównując zyski i straty, te pierwsze zdecydowanie przeważają na korzyść opisywanego miasteczka.

Źródło: https://dommoichmarzen.eu/oferta

Ucieczka z miasta

Dla niektórych „uciekanie z miasta” jest tylko wymysłem, którego podstawą jest niemożność radzenia sobie (chociażby finansowo) z życiem w dużej aglomeracji miejskiej. Właśnie ci ludzie zdają się zapominać, że w Gdańsku trudno znaleźć duży metraż porównywalny z tym dostępnym na okolicznych terenach. Nie wspominając o tym, że nie ma w nim działek dostosowanych do zbudowania dużego domu. Ponadto ceny za metr kwadratowy w Baninie są bardzo przystępne zwłaszcza, gdy porównamy je z gdańskimi.

Podsumowanie

Nie wszyscy chcieliby się oddać „małomiasteczkowemu” stylowi życia i nie ma w tym absolutnie nic złego. Trzeba jednak przyznać, że ludzie się na to decydujący nie są pozbawieni argumentów, zwłaszcza gdy mówimy o miejscu usadowionym tak blisko ośrodka metropolitalnego, jakim jest Trójmiasto. Zatem wybór Banina jako miejsca zamieszkania nie będzie w żadnym razie karą, a może stać się spełnieniem marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *