Płoty tarasowe – doskonała opcja na udekorowanie ogrodu!

Zastanawiasz się jak zrobić płot drewniany, który nie będzie tylko zbitą masą desek, która nijak nie będzie pasować do wymarzonej aranżacji ogrodowej? Już na etapie projektowania ogrodu warto poświęcić osobną uwagę na płoty ogrodowe. Ogrodzenie działki to jedno, ale panele ogrodowe drewniane mają swoje zastosowanie także w innych miejscach ogrodu, między innymi na tarasie. Jak postawić płot drewniany by był prawdziwą ozdobą i dumą gospodarza? Podpowiadamy, które modele warto wybrać!

Jaką funkcję spełniają płoty tarasowe?

Jeśli wybierzecie się do sklepu budowlanego, to warto uprzednio zastanowić się, jaką funkcję będzie spełniał wasz płot na taras. Zwykle montuje się go jako barierkę tarasową, nie wyższą niż 90 cm, która odgradza taras od ogrodu, jednocześnie stanowi uroczy dodatek aranżacyjny. Płot tarasowy drewniany jest wówczas bogato zdobiony, posiada piękne słupki i łączenia, czasem wykonywany jest też z importowanych gatunków drewna. Jeśli zaprojektujemy ogrodzenie drewniane tarasowe jeszcze przed budową domu, wówczas możemy zrealizować takie ogrodzenie na zamówienie i połączyć drewniane przęsła z kamiennymi cokołami. Wygląda to bardzo elegancko i stylowo.

Płoty tarasowe często stanowią także pewnego rodzaju osłonę przed wiatrem, hałasem i wzrokiem sąsiadów. Są to wówczas lekkie, ale wykonane ze zwarto ułożonych desek, moduły, które zapewniają domownikom intymność, a czasem także dodatkowy cień. Ogrodzenia drewniane tarasowe są proste w montażu, ale nie są tak trwałe i solidne jak te, montowane na słupkach czy cokolikach.

Płot na taras to czasami zwykła kratka drewniana, która stanowi podporę pod nasadzenia pnące. Z czasem obrośnięta kratka stanowić będzie naturalną, zieloną ścianę. Jak widać płoty tarasowe mogą mieć masę funkcji, dlatego najlepiej jest określić je jeszcze przed zakupami!

Zobacz wyprzedaże na Płoty tarasowe (produktyogrodowe.pl)

Płoty tarasowe boazeryjne

Wielu z nas pamięta jeszcze szalenie modne kilkadziesiąt lat temu domowe boazerie, które zdobiły korytarze, a nierzadko także pokoje wielu polskich mieszkań. Moda odeszła, ale idea konstrukcyjna nadal dobrze się trzyma – płot na taras w formie boazerii to strzał w dziesiątkę. Zwarte, ładnie ułożone, ozdobne deski decydować będą o stylu tarasu – to ogrodzenie solidne, trwałe, ale też z górnej półki cenowej, często za sprawą misternych zdobień i nieregularnych krawędzi górnych przęseł. Zaleta? Ogrodzenie drewniane tarasowe w tym fasonie rewelacyjnie wpasowuje się w nowoczesne aranżacje ogrodowe – jest proste, ale i stylowe.

Płoty tarasowe sztachetowe

Płot drewniany na taras w formie myśliwskiej to też bardzo ciekawa alternatywa. Ogrodzenia tego typu zbudowane są ze sztachet o dużej rozstawie, deski zwykle zakończone są ostrym końcem lub łukiem – tego typu płotki popularne są w ogródkach działkowych, punktach gastronomicznych itd. Moda ta przywędrowała do nas z USA, gdzie płoty tarasowe w stylu country są bardzo popularne. Mają w sobie coś sielskiego i lekkiego, przypominają trochę otoczenie zagrody z farm – taki rustykalny styl często rewelacyjnie odnajduje się także w naszych ogrodach.

Zdjęcia zaczerpnięto ze sklepu ogrodowego www.produktyogrodowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *