Open Home Space – Jak wydzielić strefy we wnętrzu za pomocą koloru?

Podział na strefy w mieszkaniu posiada właściwie same zalety. Tworzy jedną spójną, wielofunkcyjną przestrzeń, ułatwia utrzymanie porządku, podnosi komfort życia. Jakie strefy można wydzielić w mieszkaniu i jak to zrobić za pomocą koloru? Zobacz inspiracje marki Dekoral z nową paletą kolorów Clean&Color i Łazienka&Kuchnia.

W mieszkaniu o ograniczonej powierzchni często szukamy kompromisów w aranżacji przestrzeni. Niestety, nie w każdym mieszkaniu możemy pozwolić sobie na wydzielenie dodatkowego pomieszczenia funkcjonalnego, np. gabinetu. W takim przypadku skorzystać możemy z metody aranżowania przestrzeni za pomocą barw w pomieszczeniu o szerszym zastosowaniu, np. w sypialni czy salonie. Jak to zrobić, wykorzystując kolory z nowej palety Clean&Color i Łazienka&Kuchnia marki Dekoral?

Home Office w zmysłowym Czarnym Płomieniu

Lubisz pracować w domu, w ciszy i skupieniu, jednocześnie potrzebujesz przestrzeni, która pobudzi Twoją kreatywność i wyobraźnię? Jeśli tak, pomaluj wybraną ścianę w salonie kolorem kontrastowym. Wydzielisz w ten sposób, przytulny i twórczy kącik do pracy. Nie bez znaczenia jest dobór koloru wybranej ściany. Jeśli na ścianach dominuje biel, beż czy szarość, możesz pozwolić sobie na jeden energetyczny akcent i żywy kolor, na przykład intensywnie niebieski – Blue Velvet czy oryginalny, zmysłowy – Czarny Płomień, kolor będący połączeniem czerni i indygo. Blue Velvet doda Ci energii i wyzwoli twórczość artystyczną, a Czarny Płomień pomoże w wyciszeniu i koncentracji. Jeśli z kolei we wnętrzu dominują mocne, ciemne kolory – szarości, brązy czy granaty, jedną ze ścian pomalować można na barwę jasną, np. ciepły odcień beżu – Perkalowy Beż, subtelny krem – Puszysty Flausz czy pudrowy róż – Himalajski Cukier Jaśniejszy odcień złagodzi intensywność pozostałych dwóch, nada harmonii, wprowadzi lekkość i rozjaśni wnętrze.

Przytulny kącik w salonie

Podobne wizualne zabiegi kolorystyczne dobrze sprawdzą się przy wyodrębnianiu stref w salonie. Malując fragment ściany wyraźnie odcinającym się kolorem, zaznaczymy odrębną funkcję we wnętrzu. Wybierając ciemniejsze kolory ścian w strefie wypoczynkowej, uzyskamy efekt przytulności i intymności. Wnętrza, w których króluje jasny beż można przełamać ciemniejszym odcieniem gorzkiej czekolady, np. Czekofashion.

Minimalistyczna paleta barw w kuchni otwartej na salon

Jeśli chcemy stworzyć aranżację kuchni otwartej na salon w stylu oszczędnym i minimalistycznym, postawmy na wąską gamę kolorystyczną. Wybierzmy jeden, dwa kolory, które stworzą harmonijne, eleganckie połączenie. W kuchni, jak i salonie dobrze sprawdzą się kompozycje oparte na szarościach, bieli i czerni. W palecie kolorów Dekoral Łazienka&Kuchnia odnaleźć można delikatne i subtelne odcienie szarości, takie jak: Kropla Szarości, Mgliste Wspomnienie czy Srebrzysta Rosa.

Podział na strefy w wnętrzu to dość często spotykana praktyka w codziennej aranżacji wnętrz. Coraz częściej mamy możliwość pracy zdalnej w zaciszu własnego domu, stąd też chętnie aranżujemy gabinety w salonach. Chcemy również spędzać jak najwięcej czasu z domownikami, nawet gdy wykonują różne czynności, otwieramy więc kuchnię na salon czy jadalnię. Kolor ze swoim bogactwem odcieni i tonacji przychodzi tu z pomocą. Paleta Dekoral zawiera na tyle szeroki zestaw kolorów od jasnych, delikatnych barw, po mocne, intensywne, które pozwalają swobodnie dzielić przestrzeń na różne strefy, w różnym stylu – mówi Aldona Słapa-Nowacka, Brand Manager marki Dekoral.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *