Nowy pakiet dla wspólnot mieszkaniowych

  • Nowa odsłona produktu UNIQA przeznaczonego dla wspólnot mieszkaniowych
  • Produkt umożliwia indywidualne kształtowanie zakresu ochrony
  • Wspólnoty mieszkaniowe, zarządcy i deweloperzy mają do wyboru 7 ubezpieczeń i 18 klauzul dodatkowych
  • Nowością w pakiecie jest bezpłatne assistance dodawane do każdej polisy

UNIQA wprowadziła do sprzedaży ubezpieczenie Pakiet dla Właścicieli Budynków Wielomieszkaniowych. To nowa odsłona produktu przeznaczonego dla wspólnot mieszkaniowych zainteresowanych szeroką i kompleksową ochroną ubezpieczeniową. Wyróżnikiem nowej oferty jest m.in. ubezpieczenie mienia „od wszystkich ryzyk” standardowo dostępne dla każdego klienta oraz bezpłatne usługi assistance do każdej polisy.

Nowy produkt umożliwia indywidualne kształtowanie zakresu ochrony, dzięki czemu jest on maksymalnie dostosowany do potrzeb i oczekiwań konkretnego klienta. W ramach pakietu do wyboru jest 7 ubezpieczeń i 18 klauzul dodatkowych, które można w prosty i szybki sposób zawrzeć na jednej polisie. Nieważne, czy klient jest małą wspólnotą, czy deweloperem – oferta zostanie dopasowana do jego potrzeb.

W jednym pakiecie i na jednej polisie znalazło się wiele ubezpieczeń i klauzul, spośród których klient sam może wybrać te, których potrzebuje. W ramach ubezpieczenia mienia możliwe jest kształtowanie ochrony w zakresie określonych w umowie zagrożeń, takich jak pożar, czy powódź. Jeśli jednak klient oczekuje pełnej ochrony, dostępne jest także ubezpieczenie mienia „od wszystkich ryzyk” (tzw. „all risk”).

– Jako lider w sektorze ubezpieczeń dla sektora mieszkalnictwa doskonale wiemy jak trudnym, odpowiedzialnym i pełnym wyzwań zadaniem jest zarządzanie nieruchomościami. Niespodziewane zdarzenie może w jednej chwili spowodować straty w mieniu wspólnoty czy dewelopera, ale także zniszczyć prywatny dobytek mieszkańców. Dlatego tak ważne jest ubezpieczenie, zapewniające kompleksową ochronę – mówi Adam Łoziak, wiceprezes ds. sprzedaży UNIQA. – Słuchamy rynku i tworzymy rozwiązania, które spełniają oczekiwania naszych klientów. Są to często pionierskie pomysły i za to właśnie klienci nas cenią – dodaje.

Nowością w Pakiecie dla Właścicieli Budynków Wielomieszkaniowych jest ubezpieczenie mienia „od wszystkich ryzyk” standardowo dostępne dla każdego klienta, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, czy też ubezpieczenie asysty i ochrony prawnej, w której wspólnota zyskuje możliwość konsultowania z prawnikami treści uchwał i regulaminów, czy pokrycie kosztów spraw sądowych.

– To, co wyróżnia nowy pakiet, to bezpłatne assistance dodawane do każdej polisy. W przypadku zdarzenia losowego, jak zalanie czy pożar, lub w sytuacji kradzieży z włamaniem, czy stłuczenia szyb, UNIQA organizuje interwencję specjalisty (m.in. hydraulika, elektryka lub szklarza). Zapewniony jest także dozór i transport mienia oraz sprzątanie po szkodzie – mówi Katarzyna Ruman, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów w UNIQA. – Do dyspozycji klienta pozostaje też infolinia prawna i budowlana.

– Cieszymy się, że wspólnie z UNIQA, jako pierwsi na rynku, przygotowaliśmy pakiet pomocy dedykowany wspólnotom mieszkaniowym. Zakres ubezpieczenia assistance został tak skonstruowany, aby w pełni odpowiadać ich potrzebom. Dzięki temu właściciele lokali mają zagwarantowaną niezbędną pomoc w sytuacji różnych, nieprzewidzianych zdarzeń losowych takich jak np. awaria domofonu, instalacji grzewczej, czy awaria bramy wjazdowej do budynku – mówi Urszula Szwarc, zastępca dyrektora Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.​​

Ponadto pakiet dla wspólnot mieszkaniowych wyróżnia:

  • ubezpieczenie katastrofy budowlanej, do pełnej sumy ubezpieczenia bez dodatkowo płatnej składki,
  • szeroka definicja zalań oraz przepięć w podstawowym zakresie ubezpieczenia,
  • możliwość ubezpieczenia budynków powyżej 50 lat według wartości nowej,
  • rażące niedbalstwo i utracone korzyści w ubezpieczeniu OC do pełnej sumy gwarancyjnej,
  • ubezpieczenie OC członków zarządu w formie bezimiennej z dodatkowymi klauzulami.

– Pakiet dla wspólnot mieszkaniowych to nie tylko ubezpieczenia, ale także profesjonalna obsługa przed i posprzedażowa. Mamy w UNIQA ponad 25-letnie doświadczenie w ubezpieczeniach dla mieszkalnictwa oraz duży portfel klientów. Wiemy, jak najlepiej dopasować ofertę do ich potrzeb. Mamy również doradców dla rynku mieszkalnictwa oraz dedykowany serwis likwidacji szkód, w tym osobny zespół likwidatorów oraz specjalną infolinię – dodaje Rafał Kukier, dyrektor Departamentu Sprzedaży – Mieszkalnictwo i Ubezpieczenia Korporacyjne w UNIQA.

UNIQA jest liderem rynku w ubezpieczaniu spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz ich lokatorów, a także zarządców nieruchomości. Obecnie ubezpiecza ponad 50 proc. spółdzielni w całym kraju, w sumie ok. 1600 spółdzielni i 80 000 ich budynków. Ochroną otacza także 40 proc. wspólnot mieszkaniowych, czyli łącznie 50 000. Dodatkowo, UNIQA ubezpiecza ogółem 1 mln mieszkańców w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *