Nowe mieszkanie – jak znaleźć ofertę idealną w Krakowie?

Nowe mieszkanie jest idealnym wyborem dla osób, które kochają współczesne budownictwo, zielone tereny oraz możliwość samodzielnego urządzenia lokalu. Na rynku pojawia się wiele ciekawych ofert dotyczących takich nieruchomości. Jak wybrać odpowiednie mieszkanie na terenie Krakowa?

Jak kupić mieszkanie w Krakowie?

Na pytanie, jak kupić mieszkanie w Krakowie, można odpowiedzieć na wiele różnych sposobów. Najważniejsze jest bowiem przeanalizowanie własnych potrzeb i sprawdzenie, czy da się je zaspokoić w danym mieście. Warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • metraż,
  • lokalizacja,
  • zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku,
  • odległość od ważnych punktów na mapie miasta,
  • piętro,
  • dodatkowe przestrzenie (miejsce parkingowe, komórka lokatorska),
  • dodatkowe udogodnienia w budynku,
  • obecność balkonu bądź ogródka,
  • typ ogrzewania,
  • typ budynku,
  • cena za metr kwadratowy,
  • stan wykończenia.

Zakup mieszkania od dewelopera w Krakowie jest łatwiejszy niż szukanie lokalu na rynku wtórnym, ale mimo wszystko warto dać sobie czas. Najważniejsze jest dokładne przeanalizowanie, czego oczekujesz od danej nieruchomości. Obecnie inwestycje realizuje się głównie na obrzeżach miasta i w dzielnicach dobrze skomunikowanych z centrum, czego doskonałym przykładem są Apartamenty Przewóz tworzone przez LV Development. Mieszkania w Krakowie w tej okolicy są atrakcyjne cenowo, a lokalizacja pozwala na łatwe dostanie się do najważniejszych punktów miasta.

Daj sobie czas – nie szukaj mieszkania zbyt szybko

Podczas szukania mieszkania warto dać sobie czas. Jeśli jesteś zdecydowany na nieruchomość w nowym budownictwie, często trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. Jest to jednak najlepsza opcja w sytuacji, gdy chcesz zmodyfikować układ pomieszczeń i wprowadzić inne zmiany. Mieszkanie jest już bowiem zarezerwowane dla Ciebie, a w trakcie wykończenia bloku można zastosować określone modyfikacje.

Czas i brak pośpiechu pozwalają także na znalezienie oferty, która na pewno trafi w Twoje gusta. Warto odwiedzić wybrane tereny i sprawdzić, czy w bliskiej odległości znajdują się niezbędne sklepy, a okolica jest przyjazna. Szukanie wymarzonego mieszkania należy więc zacząć co najmniej kilka miesięcy wcześniej.

Przeanalizuj konkretną ofertę

Pod wpływem emocji związanych ze znalezieniem wymarzonego mieszkania wiele osób pomija szczegóły zawarte w ofercie. Wychodzą one na jaw znacznie później i są prawdziwym problemem. Z tego powodu tak ważne okazuje się upewnienie, czy dana nieruchomość na pewno jest zgodna z Twoimi potrzebami. Warto zatem:

  • osobiście przyjrzeć się okolicy,
  • sprawdzić poprzednie inwestycje dewelopera,
  • upewnić się co do rzetelności dewelopera,
  • dokładnie przeczytać szczegóły stanu deweloperskiego w przypadku danej inwestycji.

Warto przejrzeć księgę wieczystą i wszelkie informacje na temat dewelopera. Powinien on udostępnić je każdej osobie zainteresowanej kupnem mieszkania w danej inwestycji. Jeśli więc firma ma coś do ukrycia, może być to sygnał dla Ciebie, że lepiej wznowić poszukiwania i zastanowić się nad innym mieszkaniem.

Informacje na temat dewelopera są dostępne w różnych urzędach. Dobrym pomysłem okazuje się także wybranie do poprzednich inwestycji danej firmy i zapytanie lokatorów o jakość współpracy czy ewentualne opóźnienia w realizacji. Wówczas możesz mieć większą pewność, że mieszkanie od dewelopera będzie strzałem w dziesiątkę, a nie wielką pomyłką.

Kredyt hipoteczny lub własne środki

Większość osób decyduje się na kupienie mieszkania na kredyt. W tym przypadku konieczny jest wkład własny, który zwykle wynosi około 20% całej ceny. Warto udać się do banku i sprawdzić wszelkie szczegóły jeszcze przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę. Nie wszystkie osoby mogą bowiem wziąć kredyt, szczególnie o tak dużej wartości. Uzyskanie środków wiąże się z długim czasem oczekiwania, dlatego warto załatwić te kwestie odpowiednio wcześnie. Niezwykle istotne jest też ustalenie maksymalnego budżetu. W ten sposób zawęzisz swoje poszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *