Najlepsza ochrona przeciwpożarowa? Zraszacz to nie wszystko!

Ochrona przeciwpożarowa w wielu przypadkach stanowi bardzo duże wyzwanie. Jest ona niezbędna zarówno w miejscach pracy, jak i w magazynach przemysłowych. Jednak nie w każdych warunkach możliwe jest zastosowanie najpopularniejszej ochrony, jaką są zraszacze wodne. Przy wyborze odpowiedniej i najbezpieczniejszej ochrony przeciwpożarowej projektanci muszą uwzględniać przeznaczenie pomieszczeń i w niektórych przypadkach zastosować alternatywne rozwiązania.

Kiedy zraszacz wodny przynosi więcej strat niż pożytku?

W halach magazynowych, chłodniach czy w pomieszczeniach, w których niewskazane jest używanie ogrzewania, nie powinno instalować się zraszaczy wodnych. Taka ochrona może stanowić wielkie zagrożenie zarówno dla ludzi, jak i przechowywanych w budynku dóbr. W takich pomieszczeniach użycie wody grozi jej zamarznięciem, co może skutkować pęknięciem rur. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie zraszaczy powietrznych (suchych), które dają gwarancje bezpieczeństwa. Na rynku znajdziemy również zraszacze mieszane, które swoje zastosowanie znajdą w budynkach, w których tylko w jednym pomieszczeniu nie powinno stosować się zraszaczy wodnych.

Jak chronić niebezpieczne materiały?

W wielu miejscach pracy, takich jak laboratoria, przechowywane są niebezpieczne chemikalia, które po kontakcie z wodą mogą stać się zagrożeniem dla życia i zdrowia wielu ludzi. W takich warunkach konieczne jest zastosowanie specjalistycznych środków ochrony przeciwpożarowej. Dzięki użyciu odpowiednich materiałów budowlanych, już na etapie budowy, jesteśmy w stanie przeciwdziałać ewentualnemu rozprzestrzenianiu się ognia. Warto zainwestować także w system wczesnego ostrzegania i tłumienia ognia. Na stronie https://www.promattop.pl/ można znaleźć wszystkie nowoczesne rozwiązania, które sprawdzają się w każdej branży.

Dzięki odpowiedniej wiedzy jesteśmy w stanie zapanować nad ogniem niemal w każdych warunkach i tym samym zadbać o zdrowie naszych pracowników oraz o nienaruszony stan przechowywanych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *