Kurs na ładowarki teleskopowe – na czym polega i czy się opłaca?

Szukasz sposobu, aby przebranżowić się i zyskać przyszłościowy oraz dobrze płatny zawód? Pomyśl o kursie na ładowarki teleskopowe. Sprawdź, kto może się na niego zapisać, na czym polega i czy opłaca się uzyskać tego typu uprawnienia.

Czym są ładowarki teleskopowe?

Ładowarka teleskopowa to inaczej wózek jezdniowy podnośnikowy z mechanicznym napędem podnoszenia wyposażony w wysięgnik. Urządzenia te znajdują zastosowanie w wielu pracach wysokościowych w sektorze budowlanym, przemysłowym, magazynowym, a także szeroko rozumianym segmencie usługowym – m.in. do prac związanych z myciem elewacji, montażem reklam czy z działaniami instalatorskimi.

Ładowarka teleskopowa może posiadać w wiele wariantów wyposażenia i dodatkowego osprzętu, które sprawiają, że sprzęt tego typu to uniwersalna maszyna dostosowana do bardzo wielu prac. Standardowo, na podstawie konstrukcji, można wyróżnić ładowarki teleskopowe sztywne, czołowe oraz obrotowe.

Na czym polega kurs na ładowarki teleskopowe i kto może się na niego zapisać?

Kurs operatora ładowarek teleskopowych składa się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. Zdobywając uprawnienia operatora, można obsługiwać zarówno ładowarki teleskopowe każdego typu, jak i zwykłe wózki podnośnikowe (wózki widłowe).

Podczas części teoretycznej szkolenia kursant uzyskuje wiedzę związaną z budową i właściwościami ładowarek teleskopowych, poznaje ich rodzaje, rozwiązania konstrukcyjne, a także obowiązki operatorskie. Poza tym osoba odpowiedzialna za szkolenie przedstawia kursantowi aktualne przepisy dozoru technicznego oraz BHP.

W trakcie części praktycznej kursant uczy się obsługiwać ładowarki teleskopowe w bezpieczny i efektywny sposób. Uprawnienia uzyskiwane są po pozytywnym zaliczeniu egzaminu złożonego przed dwuosobową komisją egzaminacyjną powołaną przez lokalną jednostkę Urzędu Dozoru Technicznego.

Chcesz uzyskać zawód operatora? Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w obsłudze maszyn ani w branży, w której zamierzasz się zatrudnić. Na szkolenie może zapisać się każda osoba, która ukończyła 18. rok życia oraz nie wykazuje przeciwwskazań zdrowotnych.

Sam kurs może być organizowany przez firmę szkoleniową w trybie dziennym, wieczorowym, przyśpieszonym lub zaocznym – zależnie od preferencji grupy kursantów oraz podmiotu zamawiającego kurs. Łącznie całe szkolenie operatorskie nie trwa dłużej niż 3 tygodnie, zależnie od wybranej formuły kształcenia.

Czy warto zapisać się na kurs operatora ładowarek teleskopowych?

Jeżeli szukasz sposobu, aby uzyskać dobrze płatny i przyszłościowy zawód, koniecznie rozważ zapisanie się na kurs operatora ładowarek teleskopowych. Średnie zarobki operatorskie w Polsce mieszczą się na poziomie 3690 zł brutto, przy czym znaczna większość operatorów może zarobić nawet powyżej 4630 zł brutto miesięcznie. Tak wysokie zarobki sprawiają, że inwestycja w kurs zwróci się już po pierwszej wypłacie.

Co więcej, chroniczny brak wyspecjalizowanych operatorów sprawia, że pracę na stanowisku operatora ładowarki teleskopowej bez trudu znajdziesz w każdym większym mieście, a także za granicą, gdzie średnie wynagrodzenie operatora oscyluje w granicach 70€ za godzinę.

Jeszcze dziś zapisz się na kurs na ładowarki teleskopowe w Firmie Dźwigowej Urbanek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *