Konsole do przedpokoju – ja wybrać najlepszą opcję?

Konsola przyścienna to mebel, który doskonale sprawdza się w każdym wnętrzu. Jest to wygodny, praktyczny oraz przede wszystkim elegancki mebel, który sprawia, że każde pomieszczenie zmienia się w bardzo eleganckie miejsce. Konsola pomimo tego, że zajmuje bardzo mało miejsca, jest bardzo pojemna. Zobaczmy, jak wybrać najlepszą konsolę do przedpokoju.

Konsole do przedpokoju – skąd się wzięły?

Konsole przyścienne są charakterystyczne dla wykończeń w stylu klasycystycznym, ponieważ pierwsze konsole pojawiły się we Francji, kiedy na tronie zasiadał Ludwik XV. Konsola jest swego rodzaju stolikiem podpartym na dwóch nogach (choć zdarzają się i konsole na 4 nogach). Początkową rolą konsoli była jedynie funkcja dekoracyjna. Z czasem konstrukcja zmieniła się jednak na nieco praktyczniejszą, i dziś, m.in. dzięki temu, że konsole wyposażone są w dodatkowe półki oraz szafki, konsole przyścienne są bardzo praktycznymi meblami.

Jeżeli zdecydujemy się je wykorzystać w przedpokoju, to idealnie sprawdzą się jako miejsce do przechowania kluczy, szczotki do ubrań, łyżki do butów oraz wielu innych funkcjonalnych dodatków. Nadaje się również dla podkreślenia stylowych dodatków. Możemy na niej umieścić ramki ze zdjęciami, figury lub np. wazon z kwiatami i miło przywitać wszystkich wchodzących do domu gości. Konsole zbudowane są w taki sposób, że swobodnie można nad nimi zamontować lustro. Warto przy tym wybrać obramowanie odpowiadającemu konsoli.

Konsola w przedpokoju: gdzie sprawdzi się najlepiej?

Niektórym osobom może się wydawać, że czasy, w których konsola przyścienna była niemal nierozłącznym elementem przedpokoju, dawno minęły. Wszystko zależne jest jednak od dopasowania jej do stylu, w którym wykonane jest wnętrze. Obecnie konsole dostępne są w wielu rodzajach i stylach, dlatego można znaleźć opcję idealnie sprawdzającą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych przedpokojach. Wiele konsol, które znajduje zastosowanie, wykonanych jest z drewna, jednak można spotkać także szklane oraz metalowe konstrukcje lub ich wspólne połączenia.

Wiele rodzajów konsoli

Najbardziej klasyczną i najprostszą opcją jest wybór konsoli drewnianej z dodatkową szafką lub dwoma. Możemy wybrać konsolę z wąskim prostokątnym blatem lub na planie półkola. Druga opcja doskonale sprawdza się we wnętrzach, w których również inne elementy nawiązują do epoki klasycyzmu. Inną opcją może być biała lub czarna konsola. Trzeba jednak pamiętać, że taka kompozycja jest nieco bardziej wymagająca, dlatego również inne elementy w danym pomieszczeniu powinny być w tym samym kolorze.

Najbardziej praktyczne rozwiązanie – konsola z lustrem do przedpokoju

Aby uczynić swoją konsolę jeszcze praktyczniejszą, warto dodać do niej lustro. Niektóre zestawy są w nie zaopatrzone, jednak czasem konieczny jest dodatkowy zakup. Dzięki temu konsola może także pełnić funkcję garderoby lub toaletki. Warto wtedy zastanowić się także nad zakupem nieco szerszej konsoli, aby móc zmieścić w niej większą ilość rzeczy.

Czasem warto zastanowić się, czy lepszą opcję nie jest zakup osobno lustra i konsoli. Takie rozwiązanie może nam pomóc w swobodnej aranżacji wnętrza. Możemy w ten sposób dostosować wysokość konsoli do swoich własnych potrzeb. Dla przykładu, kiedy chcemy używać jej na siedząco, zakupujemy mniejsze lustro i ustawiamy je bezpośrednio na konsoli. Kiedy natomiast zależy nam na większym lustrze, aby móc się w nim przeglądać również na stojąco, to najlepszym rozwiązaniem może być zamontowanie go na ścianie, w miejscu, gdzie znajduje się również konsola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *