Naturalny kamień elewacyjny
Naturalny kamień elewacyjny to gwarancja niespotykanej trwałości, odporności oraz łatwości w utrzymaniu. W porównaniu z tradycyjna elewacją nie wymaga on praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, by wiele lat cieszyć nasze oczy nienagannym wyglądem. Świeża elewacja z tynku wygląda co prawda dobrze, jednak stan ten nie utrzymuje się zazwyczaj dłużej niż pierwsze dwa lat. Po upływie tego czasu traci ona swój blask i kolor, co wiąże się zazwyczaj z jej myciem lub ponownym malowaniem, które generują koszty i zmuszają nas do dodatkowej pracy. Wybierając elewację z kamienia naturalnego praktycznie pozbywamy się tego problemu. Materiał ten jest tak trwały, że nie wymaga odświeżania ani mycia. Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym, jaki warto wykonać jest impregnacja raz na około 5 lat. Pozwoli to zabezpieczyć kamień przed osiadaniem kurzu oraz szybsze spłukiwanie brudu przez padający deszcz, co sprawia, że elewacja staje się bezobsługowa.
Jedną z najistotniejszych zalet tego typu elewacji jest przede wszystkim fakt, że kamień jest naturalnym izolatorem ciepła. Oznacza to, że zimą zabezpiecza on dom przed jego utratą a Tobie pozwala zaoszczędzić na rachunkach. Co ciekawe, latem elewacja z kamienia ochładza dom, co pozwala również zaoszczędzić na klimatyzacji.
Kamień elewacyjny może również stanowić barierę dla wilgoci przedostającej się do wnętrza budynku, dzięki czemu na ścianach nie będzie pojawiać się groźny dla naszego zdrowia grzyb oraz pleśń. Powietrze w pomieszczeniu będzie zdecydowanie suchsze a Ty i Twoja rodzina nie będziecie zmagać się z chorobami układu oddechowego.
Dodatkowa zaletą kamienia elewacyjnego jest prostota montażu. Płytki kamienne mające kształt litery „z” układa się praktycznie tak jak znane wszystkim klocki Lego. Jedyne o czym należy pamiętać to montaż na białym kleju, ponieważ inne kolory mogą z czasem tworzyć wykwity na powierzchni kamienia. Szeroką ofertę kamienia dekoracyjnego znajdziemy w sklepie https://kamiennewnetrza.pl/kamien-dekoracyjny
Kamień ozdobny w salonie, łazience i kuchni – imitacja czy oryginał?
Kamień dekoracyjny to materiał wykorzystywany do dekoracji wnętrz od setek lat. Nic w tym dziwnego, ponieważ charakteryzuje się on szeregiem istotnych zalet, od trwałości, poprzez dekoracyjność po bezpieczeństwo użytkowania.
W przypadku salonu, który jest pomieszczeniem nienarażonym na działanie nadmiernej wilgoci możemy pozwolić sobie na każdy wybrany przez nas rodzaj kamienia oraz wszelkie jego imitacje. Coraz większą popularność jeśli chodzi o salony i aneksy kuchenne zdobywają ostatnio niesamowicie dekoracyjne płytki marmurowe Carrara oraz gres Carrara. Co prawda to marmur naturalny odznacza się delikatnie lepszą estetyką oraz oryginalnością, jednak gres nie ustępuje mu pod względem dekoracyjności będąc przy tym materiałem tańszym i trwalszym. Przy tworzeniu ciekawych stylizacji w salonie oraz aneksie kuchennym sprawdzą się zarówno panele ścienne, cegiełki z łupku jak i fornir kamienny. Mogą być one wykorzystane jako okładzina całej ściany lub tylko wybranego elementu wystroju wnętrza, taki jak kominek.
W przypadku kuchni i jadalni kamień naturalny wykorzystuje się najczęściej jako materiał wykończeniowy podłogi. Dominuje tutaj gres oraz płytki ceramiczne imitujące kamień. Ciekawym rozwiązaniem może być również wykorzystanie kamienia jako panele umieszczone między szafkami kuchennymi. Ważne jednak by kamień na który się zdecydujemy był trwały oraz odporny na wilgoć i uszkodzenia. Jeśli szukacie kamienia naturalnego zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu https://kamiennewnetrza.pl/
Z kolei decydując się na kamień w łazience szczególną uwagę należy poświęcić bezpieczeństwu użytkowania. Podłoga w tego typu pomieszczeniu powinna być przede wszystkim antypoślizgowa by wykluczyć prawdopodobieństwo wypadku podczas mycia. Świetnie sprawdzą się tu zatem płytki kamienne oraz gres mające delikatnie chropowatą strukturę zabezpieczającą przed upadkiem. Ciekawym materiałem jest również trwały i antypoślizgowy łupek a dokładniej płytki z łupku spotykane w trzech rozmiarach: 30 x 60, 40 x 60 i 60 x 60. Wybór jednego z tych materiałów to nie tylko gwarancja bezpiecznej powierzchni podłogi ale i piękna i trwała łazienka, która zachwyci każdego gościa.