Jaki producent rolet spełni nasze wymagania?

Światło słoneczne to coś, bez czego ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie. Czasami jednak, gdy jest go za dużo, może stać się niepożądane. Odbijające się od błyszczących powierzchni oślepia, utrudniając wykonywanie codziennych czynności. Zbytnio nagrzewa pomieszczenie, w którym przebywamy. Warto zatem zastanowić się nad sposobami ograniczenia go. Czy odpowiednie będą dla nas żaluzje, czy rolety? Który z producentów ma w swojej ofercie rozwiązania, które nadadzą się dla nas?

  1. Rolety materiałowe
  2. Żaluzje drewniane, czy żaluzje aluminiowe?
  3. Rolety zewnętrzne
  4. Jaki producent rolet spełni nasze wymagania?

Rolety materiałowe

Najprostszym i jednym z najczęściej wybieranych przez klientów sposobem na ograniczenia światła wpadającego do domu są rolety materiałowe. Ich duża popularność jest spowodowana łatwością montażu i bardzo przystępną ceną. Mechanizm działania jest niezwykle prosty, bez względu na to, czy mówimy o klasycznych rozwiązaniach materiałowych, czy bierzemy pod uwagę np. rolety rzymskie. Wszystkie rolety okienne są montowane w taki sposób, żeby opuszczone zasłaniały okno, odcinając dopływ większej lub mniejszej części światła słonecznego. Pozwalają one także sprawić, że wpadające światło będzie bardziej „miękkie”, przez co nada wnętrzu przyjemny klimat. Ten typ osłon okiennych ma także jeszcze jeden bardzo duży plus — łatwo może stać się dodatkiem ubogacającym wystrój, nawet w najprostszej formie nie szpeci miejsca, w którym zostanie powieszony.

Żaluzje drewniane, czy żaluzje aluminiowe?

Alternatywą dla rolet są z pewnością znane wszystkim żaluzje. Osłony okienne tego typu były niezwykle popularne pod koniec XX wieku, odeszły jednak w niepamięć ze względu na pojawienie się nowych, bardziej estetycznych rozwiązań. Teraz wracają do łask, głównie ze względu na zdecydowanie większą paletę wzorów i rodzajów.

Dwoma najczęściej wybieranymi materiałami, z których buduje się żaluzje wewnętrzne, jest drewno i aluminium. Oba mają oczywiście swoje wady i zalety, a ich wykorzystanie jest zależne głównie od pomieszczenia, do którego chcemy je dobrać. Żaluzje drewniane dużo lepiej pasują do wnętrz klasycznych, czy wręcz takich, w których zastosowano styl rustykalny. Drewno zawsze sprawia, że dane wnętrze wydaje się bardziej przytulne. Tego typu żaluzje wymagają jednak większych nakładów, jeśli chodzi o utrzymywanie ich w czystości. Poza zwykłym przecieraniem na mokro drewno należy także konserwować specjalnymi preparatami. Rolety aluminiowe nie wymagają aż takiego zaangażowania w pielęgnację, nie nadają się jednak do każdego wnętrza. Świetnie sprawdzają się one w pomieszczeniach w stylu nowoczesnym, a także takich, gdzie mogą być narażone na dużą wilgotność, jak kuchnie, czy łazienki.

Rolety zewnętrzne

Każdy producent rolet zewnętrznych podkreśla jak innym podejściem, względem standardowych rolet, czy żaluzji, charakteryzuje się takie rozwiązanie. Montaż rolet tego typu odbywa się na zewnątrz budynku, nie ingerują one więc zupełnie w wygląd wnętrza. Podczas samego procesu zakładania, korzysta się z jednej z trzech opcji:

  • rolety zewnętrzne podtynkowe są montowane w taki sposób, że kiedy są zwinięte, stają się praktycznie niewidoczne,
  • rolety zewnętrzne nadstawne montuje się bezpośrednio na oknie,
  • rolety zewnętrzne elewacyjne charakteryzują się sporą kasetą na zewnątrz budynku, jednak ich montaż w żaden sposób nie ingeruje w strukturę domu.

Ten typ osłon okiennych poza ograniczaniem światła zewnętrznego umożliwia także jego praktycznie całkowite odcięcie (co jest szczególnie przydatne w sypialniach osób wrażliwych na światło). Inną ich cechą, która może skłonić wiele osób do wyboru właśnie tych rolet, jest… oszczędność. Pomiędzy zamkniętymi roletami zewnętrznymi a taflą szkła okiennego wytwarza się poduszka, która dodatkowo izoluje budynek. Sprawia to więc, że latem we wnętrzu jest nieco chłodniej, zaś zimą — trochę cieplej.

Jaki producent rolet spełni nasze wymagania?

Praktycznie każdy producent rolet okiennych, którego możemy znaleźć przeszukując internet, ma w swojej ofercie większość wymienionych wcześniej typów. Osłony okienne mają nam posłużyć jak najdłużej, warto więc postawić na sprawdzoną, doświadczoną firmę, z którą kontakt będzie łatwy. Jednym z godnych polecenia przedsiębiorstw jest z pewnością www.roletyalu.pl.

Jest to firma, która zajmie się zadaniem, jakim jest ochrona naszego domu przed nadmiarem światła, od początku do końca. Oferują oni fachowe doradztwo dotyczące doboru rozwiązania, z którego będziemy zadowoleni. Następnie zajmą się skompletowaniem zamówienia i jego transportem. Jeśli postawimy na rolety lub żaluzje wymagające montażu dokonywanego przez specjalistów, wyślą do nas swoich pracowników. Co równie ważne w dzisiejszych czasach, RoletyAlu zapewnia, że jest w stanie wykonać zamówienie w ekspresowym czasie, w niektórych przypadkach nawet w ciągu 8 godzin.

Na swojej stronie posiadają oni również bardzo przydatne narzędzie, jakim jest wizualizator, pomagający zobaczyć, jak może wyglądać nasz dom po zamontowaniu w nim wybranych przez nas osłon okiennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *