Jak wybrać odpowiednią agencję nieruchomości w Warszawie?

Niektórzy znajdują swoje wymarzone mieszkanie stosunkowo szybko i samodzielnie, ale często nawet po obejrzeniu dziesiątek różnych nieruchomości nie udaje się trafić na to odpowiednie. Mogłoby się wydawać, że nie ma większego problemu ze znalezieniem domu/mieszkania, ale w praktyce bywa z tym różnie i często miesiącami pozostaje się bez lokum. Nie trzeba mierzyć się z tego typu trudnościami samemu, można wspomóc się doświadczonym fachowcem w postaci pośrednika nieruchomości.

Jak dobrze wybrać biuro nieruchomości w Warszawie?

Agencja nieruchomości w Warszawie powinna posiadać przede wszystkim licencję, chociaż prawnie nie jest to wymagane już od kilkunastu lat. Lepiej zapłacić trochę więcej, ale skorzystać z usług profesjonalistów, bo znalezienie wymarzonego mieszkania/domu i jego zakup wiąże się z wysokimi kosztami. Jest to żmudny i czasochłonny proces, szczególnie jeśli działa się w pojedynkę. Pośrednik dysponuje wiedzą, doświadczeniem, ma znajomości, jest na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi ofertami i monitoruje rynek nieruchomości. Pośrednik zajmie się poszukiwaniami ofert najbardziej dopasowanych do wytycznych klienta oraz przeprowadzeniem transakcji. Nie trzeba martwić się kwestiami prawnymi, negocjacjami, formalnościami. Wybierając biuro nieruchomości, powinno się mieć na uwadze to, jakie konkretnie oferuje usługi w ramach współpracy. Od profesjonalisty można wymagać umowy na wyłączność, sam powinien wyjść z taką inicjatywą. Jest to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie niż umowa otwarta, bo to w przypadku tej pierwszej usługodawca bierze na siebie całą odpowiedzialność za powodzenie transakcji. Jeśli chce się współpracować z ekspertem, który będzie w pełni zaangażowany w cały proces, to najlepszym rozwiązaniem jest podpisanie umowy na wyłączność.

Jak wybrać odpowiednie biuro nieruchomości?

Przy wyborze biura nieruchomości zawsze trzeba mieć na uwadze opinie, jakimi cieszą się poszczególni pośrednicy. Znaczenie mają nie tylko te pozytywne, ale też negatywne. Wieloletnie doświadczenie na rynku przekłada się na sporą ilość referencji, które powinno się wziąć pod uwagę. Wiarygodne są opinie Google i na firmowym Facebooku wybranego biura nieruchomości. Nie bez znaczenia będzie też to, w jaki sposób pośrednik reaguje na krytykę pod jego adresem. Rzetelna firma będzie miała własną stronę internetową, którą również trzeba odwiedzić i ocenić pod kątem przejrzystości, estetyki. Od pośrednika nieruchomości trzeba oczekiwać punktualności, komunikatywności, dobrego zorganizowania, czyli w skrócie profesjonalizmu pod każdym względem. Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie renomowanego biura nieruchomości i chociaż trzeba liczyć się z wyższą ceną, to jest ona adekwatna do jakości świadczonych usług. Najlepiej będzie porównać ze spokojem co najmniej kilka ofert różnych pośredników, zamiast decydować się na współpracę z pierwszym lepszym, kierując się głównie cennikiem. Biuro nieruchomości powinno zapewniać klientowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *