Jak wybrać odkurzacz, by skutecznie eliminować alergeny?

Bakterie, wirusy, grzyby i roztocza – czy czają się tylko w zaniedbanych mieszkaniach? Niestety nie. Nawet bardzo często sprzątane wnętrza nie są wolne od szkodliwych, niewidocznych dla oka alergenów. Szczególnie wiosną ich ilość wzrasta, co jest prawdziwą udręką dla alergików. Istnieją jednak technologie, które pomogą skutecznie usunąć „niepotrzebnych gości” z domów i mieszkań.

Alergeny, występują przede wszystkim na podłodze, ale też m.in. na dywanach, łóżkach, kocach, zasłonach, regałach i książkach. Do naszych mieszkań dostają się głównie przez okna, choć wnosimy je także na ubraniach i butach. Niechciany kurz może powstawać z pyłków roślin, ludzkiego i zwierzęcego naskórka, zanieczyszczeń emitowanych przez samochody czy elektrociepłownie, a także przez wywołujące reakcje alergiczne roztocza. Aby skutecznie ograniczyć ich ilość nie wystarczy miska z wodą i mop czy pierwszy lepszy odkurzacz. W trosce o zdrowie swoje i najbliższych warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który dzięki najnowszym technologiom pozwoli efektywnie usunąć szkodliwe zanieczyszczenia.

Skuteczne zwalczanie kurzu

Wybawieniem dla alergików są odkurzacze z czujnikiem kurzu. Technologia Dust Sensor w sprzętach marki Samsung sama wykrywa kurz, co jest pomocne przy sprzątaniu trudno dostępnych miejsc. Dwie diody zamontowane w rączce odkurzacza dają użytkownikowi sygnał, czy przestrzeń jest skutecznie oczyszczona – czerwone światło pali się na znak, że dane miejsce wymaga posprzątania, zielone zaś informuje, że dalsza interwencja nie jest już konieczna. Dzięki temu rozwiązaniu mamy pewność, że każdy kąt mieszkania jest dokładnie odkurzony.

Filtr to podstawa

By zadbać o odpowiednie usuwanie mikroustrojów z powietrza, warto stosować odkurzacze wyposażone w odpowiednie filtry. Kluczowy jest wybór rozwiązania, które skutecznie pochłonie i zatrzyma w urządzeniu komórki grzybów, bakterie, roztocza oraz wirusy. Dzięki zmywalnym filtrom HEPA zastosowanym w odkurzaczach marki Samsung sprzątana przestrzeń, a także powietrze wydmuchiwane przez odkurzacz są wolne od alergenów.

Czystość w każdym zakamarku

By skutecznie odkurzyć nawet nietypowe przestrzenie, do których dostęp tradycyjnym urządzeniem jest trudny, warto wyposażyć się w pionowy POWERstick 2w1 z odłączanym, bezprzewodowym odkurzaczem. Sprzęt ten jest poręczny i bardzo lekki (waży tylko 2,7 kg), co zapewnia łatwe manewrowanie i stabilny ruch. Dzięki temu przygotowanie mieszkania na wiosnę i czyszczenie poduszek, zasłon, czy nawet przestrzeni poza domem, jak taras, stają się zdecydowanie łatwiejsze i bardziej skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *