Jak wybrać dobre drzwi zewnętrzne do domu?

Większość osób nabywających drzwi wejściowe do swojego mieszkania zwraca uwagę przede wszystkim na cenę. Jednak nie powinno to być najważniejsze kryterium decydujące o wyborze odpowiedniego produktu.

Należy dokładnie zwrócić uwagę na inne walory, takie jak:

  • materiał wykonania,
  • trwałość,
  • szczelność,
  • izolacja termiczna,
  • izolacja akustyczna.

Z jakiego materiału produkuje się drzwi zewnętrzne do mieszkania?

Na polskim rynku dostępne są drzwi zewnętrzne wykonane ze stali, drewna, PCW lub aluminium. Najpopularniejszym wyborem wśród klientów są drzwi stalowe, ponieważ są trwałe i mocne, a z drugiej strony również w przystępnej cenie. Tego rodzaju produkt posiada ramę wykonaną z drewna lub stali, która dodatkowo pokryta jest arkuszami blachy. Wykończenie wykonane jest z oklein drewnopodobnych albo wykonuje się standardowe lakierowanie farbami.

Drzwi z PCW mają świetne parametry cieplne, są najpopularniejsze, a jednocześnie najtańsze. Ich największą zaletą jest to, że łatwo dopasowują się do okien, zewnętrznych rolet, a nawet bramy garażowej.

Drewniane drzwi są już droższymi produktami. Posiadają ramę i ościeżnicę wykonaną z klejonki drewnianej, a skrzydło pokryte zostaje specjalną sklejką lub z płytą wiórową. Posiadają świetne parametry techniczne, a na ich powierzchni występuje szlachetny fornir z sosny, dębu albo mahoniu.

Najdroższym produktem na rynku są drzwi aluminiowe, które najczęściej stosuje się w budynkach użyteczności publicznej. Posiadają świetne parametry cieplne i mogą być łączone z różnymi zestawami, aby tworzyć piękną przeszkloną strefę wejściową.

Drzwi zewnętrzne – szczelne i trwałe

Każdy właściciel domu, który decyduje się na wybór nowych drzwi zewnętrznych, powinien wybierać je pod względem szczelności i trwałości. Ich zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie mieszkańców przed włamaniami, ale również muszą one posiadać odpowiednie właściwości pozwalające zapobiegać uciekaniu ciepła do domu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są grube drzwi wypełnione specjalnym materiałem termoizolacyjnym, dzięki czemu są ciche i skutecznie wygłaszają hałasy, które dobiegają z ulicy. Najlepiej jest zamówić drzwi wejściowe posiadające trzecią lub czwartą klasę antywłamaniowości, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają dom, mieszkanie w bloku albo budynek firmowy.

Modele antywłamaniowe zapewnią bezpieczeństwo

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne posiadają stalowe ramy oraz konstrukcję, która została dodatkowo wzmocniona stalowym ożebrowaniem. Są bardzo trudne do wyważenia, a ich otwarcie nawet z posiadaniem profesjonalnych narzędzi zajmuje włamywaczowi co najmniej 20 minut. W tym czasie bez problemu można zadzwonić po ochronę albo wezwać policję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *