Jak urządzić wynajmowane mieszkanie w dobrym stylu, a przy tym nie wydać dużo?

Ceny mieszkań naprawdę wzrosły, podobnie jak raty kredytów. W sumie mało kogo obecnie stać, aby zakupić mieszkanie choćby na kredyt i nadal wielu osobom pozostaje wynajem mieszkania. W Polsce nie można liczyć na wynajem długoterminowy, dlatego też wynajmując mieszkanie trzeba urządzić je tak, aby nie ponieść przy tym dużych kosztów. Do tego oczywiście można nanieść takie zmiany, na które właściciel się zgodzi.

Jak urządzić mieszkanie w dobrym stylu, ale niskim kosztem?

Ceny wzrosły i dotyczy to…wszystkiego. Z tego też powodu trzeba przemyśleć swój budżet i zastanowić się, ile możecie wydać na mały remont wynajmowanego mieszkania. Na pewno należy je odświeżyć. A to oznacza, że po gruntownym czyszczeniu i myciu przychodzi czas na pomalowanie ścian. I tutaj najlepiej postawić na białą farbę, która jest plamoodporna. Można pomalować na biało całe mieszkanie, albo też kilka ścian pomalować na kolor szary w odcieniach srebrzystości.

Skoro ściany pomalowane, to czas przejść do okien. Jeżeli znajdują się nad nimi karnisze to warto je zabudować, a następnie na karniszach zawiesić zasłony. Najlepiej wybrać te, które nie przepuszczają zbyt dużej ilości światła. Dzięki temu zapewnią Wam większą prywatność i uchronią przez wzrokiem sąsiadów, ale też dzięki nim możecie zaoszczędzić, bo nie musicie kupować żaluzji czy też rolet. Na parapetach nie może zabraknąć kwiatów. Przy czym trzeba wybierać takie, które nie są wymagające.

Małe odświeżenie ma tak duże znaczenie

Warto wybrać taki styl aranżacji, który będzie łączył w sobie wygodę i estetykę. W końcu nie od dziś wiadomo, że przebywanie w ładnych miejscach sprzyja wypoczynkowi. Jednocześnie wiadomo, że nikt wynajmując mieszkanie nie będzie chciał wymieniać mebli kuchennych, szczególnie jeżeli jest w wysokiej zabudowie. Ale jeżeli meble są już zniszczone, to możecie odmienić je naprawdę szybkim sposobem. Wystarczy tylko postawić na okleinę meblową w wybranym przez Was stylu.

My polecamy taką, która imituje naturalne drewno i ma piękne imitacje słoi oraz sęków. Dobrym wyborem będzie taka w kolorze bielonego drewna. Czas przejść do łazienki. Zapewne kafelki mają już swoje lata, ale przecież wymiana nie wchodzi w grę. Jednak cóż, brzydkie kafelki sprawiają, że cała łazienka wydaje się niehigieniczna. Ale i to można zmienić. W tym przypadku wystarczy tylko wybrać farbę do kafelek i pomalować je na wybrany kolor, choćby szary, który wpisuje się w skandynawski styl, a przy tym jest ponadczasowy. Nie trzeba obawiać się, że wyjdzie z mody.

Drobiazgi tworzą klimat

Czas najwyższy przejść do dekoracji. W końcu to one tworzą klimat. Jednak nie trzeba wcale stawiać na przepych, by zyskać to coś. W tym przypadku małe rzeczy mogą dać duży efekt. Świetnym przykładem są tutaj antyramy. Możecie w nich umieścić zdjęcia, ale też plakaty czy nawet własne prace. Poza antyramami polecamy świeczniki. W końcu i one dodają wnętrzom elegancji. Możecie wybrać świecznik pięcioramienny, który rzeczywiście prezentuje się stylowo.

Do tego nie zapomnijcie nadać wnętrzu przytulności. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się poduszki z ozdobnymi poszewkami albo po prostu dekoracyjne poduszki w kształcie koła. Można również wybrać pikowane. Do tego przyda się także pled we wzory skandynawskie. Dekoracją może być oświetlenie. Poza praktycznym w stylu kinkietów czy wiszącej lampy, albo plafonu można też postawić na małe oświetlenie punktowe w suficie podwieszanym. Ciekawym wyborem są lampy stojące, ale i stołowe utrzymane w ludwikowskim stylu. Poza dekoracją są świetnym i dodatkowym źródłem świtała. Jeżeli zaś chodzi o barwę, to przytulności doda ciepła barwa.

Jak stworzyć przytulny kącik?

Jeżeli chcecie stworzyć przytulny kącik, w którym będziecie mogli oddać się czytaniu, to można to zrobić bardzo łatwo. Przyda się fotel uszak. Możecie kupić model używany, a potem go odnowić. Obok koniecznie powinna znaleźć się lampa podłogowa. Z kolei na ścianie należy umieścić wiszące półki na książki. Przyda się też antyrama ze szkła do zdjęć, która z kolei doda dekoracyjnego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *