Jak urządzić domowe biuro?

Miejsce do pracy musi spełniać pewne wymogi, by mogło być funkcjonalne i wygodne. Jeśli mamy taką możliwość i posiadamy biuro lub gabinet w domu, po naszej stronie leży, by zorganizować sobie tę przestrzeń jak najlepiej. Możemy sami wybrać kolory, meble i dodatki. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć o organizacji domowego biura.

Porządek

Przede wszystkim – zadbaj o ład. Niektórzy, co prawda, są chodzącym chaosem i tak właśnie najlepiej im się pracuje – jednak, jeśli nie znamy jeszcze swojego stylu pracy lub bałagan nie jest dla nas stymulatorem, pozbądźmy się zbędnych mebli i przedmiotów. Oczyści to naszą przestrzeń, zostawi miejsce na oddech i nowe pomysły, a także nie będzie rozpraszało nas od wykonywanej pracy. Zwłaszcza w domowych warunkach, warto zadbać o oddzielenie przestrzeni pracy od przestrzeni domowej. Unikniemy, dzięki temu, zbędnych rozpraszaczy i będziemy osiągać lepsze efekty. Postawmy na minimalizm!

Meble

Meble do biura to bardzo istotna rzecz. Decydują one o komforcie i organizacji pracy. Przede wszystkim – dopasujmy je do naszych potrzeb. Upewnijmy się, czego tak naprawdę potrzebujemy i na co sobie możemy pozwolić w naszej przestrzeni. O czym warto pomyśleć?

Biurko powinno być odpowiedniej wielkości. Jeśli korzystamy z niego tylko w ramach pracy na komputerze, możemy zdecydować się na mniejszy rozmiar, ale warto pamiętać, że zapas miejsca jest często bardziej funkcjonalny. Czy to drukarka, czy może organizer z długopisami – warto mieć kilka dodatkowych centymetrów w zanadrzu. Jeśli potrzebujemy przestrzeni do przechowywania dokumentów, wybierzmy model z szufladami. Dzięki temu, będziemy mieć wszystko, czego potrzebujemy, tuż pod ręką.

Równie ważny jak biurko jest fotel do biura domowego. Powinien on spełniać wszelkie normy krzesła przystosowanego do pracy. Ważne, aby zwrócić uwagę na parametry mebla, zanim dokonamy zakupu. Odpowiedni fotel biurowy powinien posiadać podłokietniki, regulowaną wysokość, podparcie dla kręgosłupa, w tym odcinka lędźwiowego, a także powinien być wykonany z oddychających, dobrych jakościowo materiałów. Nie należy bagatelizować wybory mebla, na którym mamy pracować. Dobry fotel biurowy zapewni nam wygodę i bezpieczeństwo pracy, dzięki niemu uniknąć możemy bólu kończyn, a nawet kontuzji.

Źródło: Multiglob, Fotel biurowy Franco

Styl

Oczywiście, warto również mieć na uwadze estetykę. Z minimalizmem świetnie prezentują się jasne kolory, takie jak biel i odcienie szarości. Do nich można również bardzo łatwo dobrać odpowiednie dodatki, które nadadzą naszej przestrzeni bardziej przytulnego i indywidualnego charakteru. W domowym biurze świetnie sprawdzą się rośliny, choć lepiej zdecydować się na jeden większy kwiat, zamiast dziesięciu mniejszych, o które trzeba będzie dbać. Wprowadzi to harmonię i pięknie skontrastuje z resztą pokoju.

Zwróć uwagę na to, żeby styl twojego biura pasował również do klimatu reszty domu. Zapewni to spójność na przestrzeni całego domu, a także będzie świetną wskazówką, w jakim stylu urządzić biuro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *