Jak odmieć wygląd swojego ogrodu? 3 ekstra pomysły!

Zadbany i efektowny ogród to duma każdego mieszkańca domu lub użytkownika ogródków działkowych. Czasem wystarczy naprawdę niewiele nakładów pieniężnych i czasu aby znacząco odmienić swój ogród i sprawić, aby przebywanie w nim było jeszcze przyjemniejsze. Czasem wystarczy umiejętnie dopasować meble lub dobrać rośliny, aby „zaczarować” ogród na nowo. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 3 pomysły na to, w jaki sposób możemy tego dokonać. Zaczynajmy!

  1. Pomysł nr 1 – ręcznie robione meble
  2. Pomysł nr 2 – nowoczesne parasole ogrodowe
  3. Pomysł nr 3 – oryginalne dekoracje

Oto nasze propozycje – ręcznie robione meble, nowoczesny parasol ogrodowy oraz oryginalne detale w postaci ciekawych dekoracji. Każdy z tych pomysłów można stosunkowo łatwo wdrożyć, w zależności od budżetu, czasu i dostępnej powierzchni.

Pomysł nr 1 – ręcznie robione meble

Hitem ostatnich lat są meble ogrodowe ręcznie robione w produkcji których specjalizuje się kilka firm z Polski. Możemy zamówić piękne stoliki, krzesełka, siedziska, ławy. Ważne jest to, że robione na zamówienie meble do ogrodu będą dokładnie takie jakie sobie zamarzyliśmy, a więc przestajemy być tylko zdani na to, co znajdziemy w popularnych marketach z rzeczami do ogrodów. Jak łatwo można zauważyć, w ogrodach dominują wciąż te same meble z tych samych sklepów. Jeśli masz taką możliwość, postaw na oryginalność i zaprojektuj wspólnie z doradcą coś innego!

Pomysł nr 2 – nowoczesne parasole ogrodowe

Świetnym rozwiązaniem na dekorację ogrodu są również nowoczesne parasole ogrodowe wykonane z wysokiej jakości materiałów i dostępne w różnych, często nietypowych wersjach kolorystycznych. Taki parasol nie tylko chroni przed słońcem lub deszczem, ale pełni również funkcję dekoracyjną.

Pomysł nr 3 – oryginalne dekoracje

Nasz trzeci pomysł to oryginalne dodatki i dekoracje, które w odpowiedniej ilości i kompozycji sprawią, ze ogród nabierze wyrazu.  Popularnością cieszą się metalowe dekoracje do ogrodu, np. w formie metalowej pergoli ogrodowej lub łuku ogrodowego. Popularna jest też metaloplastyka – figurki owadów, żab, ptaków. Ciekawym rozwiązaniem są różnego rodzaju wiatraczki poruszające się w rytm wiejącego wiatru. Nie można zapomnieć o zawsze dobrym rozwiązaniu, jakim są ozdoby drewniane, np. rzeźby, pergole czy kratownice. Do drewnianych ozdób bardzo dobrze pasują też dekoracje wiklinowe, np. w formie rzeźb/figurek lub doniczek na kwiaty. A jeśli mamy taki zamysł – możemy również skorzystać z dekoracji betonowych lub kamiennych. Tak naprawdę każdy materiał nadaje się na ozdoby ogrodowe i ogranicza nas tutaj tylko nasza wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *