Hydromasaż – zalety masażu wodnego

Stres, wielogodzinna praca w pozycji siedzącej i szybkie tempo życia wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Napięcie mięśni, bezsenność, kłopoty z koncentracją, nadpobudliwość to tylko kilka objawów stresującego trybu życia. Aby uniknąć lub zlikwidować te objawy, bardzo ważne jest nauczenie się skutecznego odpoczynku i relaksu. Znakomitą formą terapii i odprężenia dla przemęczonego, zestresowanego organizmu może stać się masaż wodny.

Jak działa hydromasaż?

Masaż wodny stanowi połączenie zalet tradycyjnego masażu manualnego z relaksującymi właściwościami ciepłej albo zimnej kąpieli. Działanie wanny SPA z hydromasażem polega na pompowaniu wody z dysz, która następnie pod wysokim ciśnieniem uderza w mięśnie. Efektem takich zabiegów jest rozluźnienie mięśni, co prowadzi do odprężenia całego organizmu. Na skuteczność hydromasażu wpływa odpowiednia temperatura wody. Kąpiel w temperaturze około 35 stopni Celsjusza jest odczuwana jako bardzo przyjemna. Im bardziej temperatura odbiega od tej wartości (zarówno wzwyż, jak i w dół), tym intensywniej bodźce działają na organizm i zapewniają jego odmienne reakcje. Ponadto podczas masażu woda znajduje się w ruchu, co także wpływa wzmacniająco na bodźce.

Jakie korzyści zapewni Ci masaż wodny?

Kąpiel w wannie z hydromasażem to polecane rozwiązanie dla wszystkich poszukujących skutecznego i przyjemnego sposobu na relaks. Zabieg ten zapewnia odpoczynek mięśniom i stawom zmęczonym wysiłkiem, co sprawia, że jest bardzo wskazany dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Sprawdzi się u osób borykających się na co dzień z bólami mięśni czy głowy. Hydromasaże wykazują też dobroczynny wpływ w przypadku takich schorzeń jak rwa kulszowa, złamania, urazy tkanek, miażdżyca, reumatyzm, choroby kręgosłupa czy zaburzenia krążenia. Masaże wodne efektywnie rozluźniają i relaksują, a tym samym wpływają na redukcję stresu, który gromadzi się w organizmie podczas ciężkiego dnia bądź tygodnia pracy. Korzystanie z wanny SPA z hydromasażem to również dobry wybór dla osób borykających się z zaburzeniami snu i bezsennością. Wieczorne gorące kąpiele z bąbelkami i biczami wodnymi pozwalają się odprężyć, co ułatwia zasypianie.

Wanny SPA z hydromasażem

Jeszcze do niedawna hydromasaże, czyli bicze i masaże wodne oraz kąpiele wirowe były dostępne jedynie w centrach odnowy biologicznej, gabinetach SPA, a także ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach czy sanatoriach. Dzisiaj te dobroczynne dla zdrowia zabiegi są o wiele bardziej powszechne i łatwiej dostępne. Nowoczesne wanny SPA z hydromasażem pozwalają na stworzenie w domu lub ogrodzie swojej prywatnej strefy relaksu.

Przykładem jest wanna z hydromasażem IMPULSE DP marki Nordic Hot Tubs – jednego z najbardziej uznanych na świecie producentów wanien SPA. Kąpiel w wannie IMPULSE DP zyskuje nowy wymiar relaksującego, głęboko odprężającego rytuału. Nowoczesne rozwiązania i funkcjonalności, takie jak Dual Therapy System i dysze masujące Nordic Star, to gwarancja niezwykłej przyjemności płynącej z relaksującego masażu. Seans zapewnia mnóstwo korzyści prozdrowotnych dla organizmu, zachowując jednocześnie niskie zużycie energii i wysoką wydajność sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *