Czarna ława – minimalistyczne piękno czy pochwała zwyczajności?

Włoski projektant mody Riccardo Tisci stwierdził niegdyś, że: „Czarny jest zawsze elegancki. Jest to najbardziej kompletny kolor na świecie, bo tworzy go cała paleta kolorów”. Zdecydowanie można przyznać mu rację. Czerń ceniona jest nie tylko na wybiegach mody, lecz również w dziedzinie designu. Przypisuje się jej etykietę koloru zdecydowanego, wyrafinowanego, ekskluzywnego. Piękno czerni jest absolutne, nadzwyczajne. To nieskończona inspiracja projektantów wzornictwa, ponadczasowa oraz uniwersalna.

Meble w czerni prezentują się znakomicie. Wspaniale podkreślają pełen kontrastów i blichtru styl glamour, dostojne oblicze estetyki kolonialnej czy też ultranowoczesne wnętrza skrojone na miarę XXI wieku. Być może dla niektórych osób meble w wydaniu total black to zbyt śmiała propozycja. W tym przypadku warto na początek wybrać jeden, konkretny mebel. Może być nim czarna ława do salonu z elementami drewna lub bardzo modnego w ostatnim czasie rattanu. Czerń bezkonfliktowo wchodzi w interakcje z innymi barwami. Niezależnie od tego, jakie kolory ścian, podłogi czy też innych mebli pojawiają się we wnętrzu, ława czy też stolik kawowy czarny to elementy wystroju, które nie zostaną uznane jako „wyrwane z kontekstu”.

Spójna aranżacja opiera się w dużej mierze na bliźniaczych formach. „Minimalistyczny salon z chęcią zaanektuje ławę o zdecydowanych, najlepiej geometrycznych kształtach”… podpowiada Ewa Madej- specjalista ds. wyposażenia wnętrz sklepu meblowego Edinos.pl. Nieprzekraczający granicy nadmiernego zdobnictwa i będący efektowną ozdobą jest model lakierowany na wysoki połysk bądź też taki, który wydaje się być skonstruowany z kilku modułów.

Czarne stoliki kawowe do salonu mają obowiązek spełniać rzetelnie swoje role praktyczne. Współczesne wzornictwo potrafi wspaniale połączyć funkcjonalizm oraz design. Efektem tej fuzji są ławy o niepowtarzalnej estetyce, odzwierciedlające zmyślnie kombinacje szkła, stali czy też okleiny meblowej. Ława czarna szklana jest przykładem nowatorskiego podejścia do projektowania i traktowania mebli w kategorii dzieła sztuki. Szkło w każdym wnętrzu wygląda olśniewająco. Szklane blaty sprawiają, że nie tylko sam mebel, lecz także aranżacja nabiera wizualnej lekkości.

Kultowym trendem jest wprowadzenie do wnętrza konwencji black and white. Może ona dotyczyć gry kolorystycznej na osi ściany-podłogi-meble i dekoracje. Choć błyskotliwym pomysłem jest artystyczna kompozycja czerni oraz bieli w granicach jednego mebla. Czarna ława do salonu obroni się także w typowo loftowych wnętrzach. Prostokątny, matowy blat z praktycznymi półkami na prasę lub przekąski, wsparty na solidnych drewnianych nogach świetnie odnajdzie się w surowych, aczkolwiek stylowych klimatach.

W związku z tym, że rozpoczęło się lato, domowym salonom można nadać nieco bardziej wakacyjny image. Gorące rytmy afrykańskiego kontynentu to hit tegorocznych aranżacji. Czarna ława okrągła inspirowana bębnami, które wykonują tubylcy, z pewnością odniesie sukces nawet we wnętrzach blokowych mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *