3 powody, dla których warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego

Wybór i zakup mieszkania to jeden ze swoistych kamieni milowych w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że do podjęcia tak ważnej decyzji musimy się wcześniej przygotować, rozpatrując wszelkie za i przeciw dla każdej dostępnej opcji, a także planując nasze fundusze i ilość czasu, jaką możemy poświęcić na remont lub wykończenie lokum od zera. Czy mieszkanie w nowym miejscu, prosto od dewelopera, faktycznie może mieć przewagę nad takim z rynku pierwotnego? Poniżej przedstawiamy trzy istotne powody, dla których odpowiedź na to pytanie czasem może być twierdząca.

  1. Nowoczesne budownictwo
  2. Mieszkanie, w którym nikt jeszcze nie mieszkał
  3. Niższa cena, niż na rynku wtórnym

1. Nowoczesne budownictwo

Największą zaletą nowego mieszkania jest jego świeżość. Obecnie budynki są projektowane w zupełnie inny sposób – kładziony jest nacisk na funkcjonalność przestrzeni, dostęp do jak największej ilości światła dziennego czy przestronny balkon lub taras. Zwykle są one też niższe i bardziej kameralne, przez co na jednej klatce i w jednym bloku mamy mniej sąsiadów, co pozwala nam się lepiej poznać z najbliższym otoczeniem. Wiele inwestycji ma również zacięcie designerskie, więc możemy także wyszukać mieszkanie w miejscu o bardzo ciekawej bryle, dostępie do prywatnego ogrodu czy placu zabaw i wielu innych ciekawych rozwiązaniach.

2. Mieszkanie, w którym nikt jeszcze nie mieszkał

Mieszkanie od dewelopera jest świeże nie tylko z zewnątrz, ale i w środku. Kupując lokal z rynku pierwotnego mamy pewność, że jesteśmy jego pierwszymi lokatorami. Co za tym idzie, możemy je urządzić całkowicie pod siebie i wedle własnego uznania, bez konieczności wcześniejszej „totalnej demolki”, wywożenia masy rzeczy, gruzu i tak dalej. Z tego względu urządzenie i wykończenie mieszkania kupionego od dewelopera jest tańsze, ponieważ nie musimy jeszcze dodatkowo płacić za przygotowanie do remontu

3. Niższa cena, niż na rynku wtórnym

To paradoksalne stwierdzenie, ale często tak właśnie się dzieje. Mieszkania z rynku wtórnego, które są w dobrej lokalizacji, bardzo mocno zyskały na wartości ze względu na rosnące ceny nieruchomości ogółem. Z tego względu może się okazać, że zakup i wykończenie nowego mieszkania w promieniu kilku kilometrów od naszego upatrzonego miejsca może być o wiele tańsze, niż nabycie i remont mieszkania od prywatnego właściciela. Tak więc jeżeli jesteśmy skłonni odsunąć się kilka przystanków od miejsca, które nas interesuje lub po prostu chcemy nieco zaoszczędzić, warto przejrzeć oferty nowych mieszkań w okolicy, w której poszukujemy własnego M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *